Informační stránky nové energetické koncepce
Chytrá energie

K projektu Chytrá energie, se kterým přišly ekologické organizace, se přidává i český průmysl. Plán, jak zelené inovace a nová odvětví mohou postupně proměnit energetický metabolismus české ekonomiky – a srazit znečištění, dovoz paliv i účty za energii – už oficiálně podpořilo několik průmyslových asociací. Oceňují hlavně odklon od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům, ale také důraz na větší efektivnost a decentralizaci energetiky.

Asociace výrobců minerální izolace (AVMI) připomněla, že Chytrá energie sníží dovoz ruské ropy a plynu.  „Nejlepší energie je ta, kterou vůbec nemusíme vyrobit," říká Dana Hochmannová, místopředsedkyně AVMI, do které patří známé značky jako Rockwool či Knauf.

Asociace i Sdružení EPS ČR, jehož členy jsou výrobci pěnového polystyrenu, poukazují, že modernizací budov mohou domácnosti, firmy i úřady snížit své náklady na topení a klimatizaci až o několik tisíc korun na osobu a rok.

„Naše sdružení si na iniciativě Chytrá energie cení především toho, že obsahuje konkrétní návrhy ke snížení spotřeby energií a snižuje závislost na dovozu paliv,” komentuje důvody, proč Chytrá energie firmy oslovila Pavel Zemene, předseda Sdružení EPS. CZ Biom také oceňuje, že čtenář najde v Chytré energii především konkrétní návrhy. „Obnovitelné zdroje energie musí hrát v budoucnu podstatnou roli v každém energetickém mixu v jakémkoliv státě či kontinentě,“ dodává Vladimír Stupavský, ředitel CZ Biom.

Projekt Chytrá energie je zaštítěn organizacemi:

Hnutí DUHA      Glopolis      Greenpeace

Veronica      Calla      Centrum pro dopravu a energetiku


Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU

Podpořila Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU.

Odběr Newsletteru

I agree with the Pravidla