Informační stránky nové energetické koncepce
Chytrá energie

Až do 13. prosince 2013 může veřejnost připomínkovat návrh státní energetické koncepce a hodnocení jejích dopadů na životní prostředí a zdraví. Sdružení Centrum pro dopravu a energetiku a Calla proto připravily veřejnosti volně přístupnou debatu pod názvem „Quo vadis, státní energetická koncepce?“. Koná se ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin v Domě techniků na Novotného lávce v Praze.

V panelu vystoupí: Lenka Kovačovská z Ministerstva průmyslu a obchodu, Petr Vymazal z firmy Amec s.r.o., která provedla environmentální zhodnocení, ekonom Jan Ondřich z Candole Partners, analytik J&T Michal Šnobr, energetický analytik Martin Sedlák z Aliance pro energetickou soběstačnost a Jan Rovenský z Greenpeace ČR. Celá pozvánka.

Připomínky vzešlé z debaty s veřejností budou zpracovány a předány Ministerstvu životního prostředí.

Kromě toho ekologické organizace připravily portál www.energetickakoncepce.cz, z něhož mohou lidé poslat své připomínky a vyjádření k energetické budoucnosti České republiky. Je určen všem, kteří dávají přednost moderní ekonomice založené na energetické efektivitě a čisté obnovitelné energii a nechtějí platit vysoké účty za energii, bourat severočeské vesnice kvůli těžbě uhlí, ohrožovat klima a stavět nové jaderné reaktory či obří spalovny podle návrhu ministerstva průmyslu.

Edvard Sequens, Calla
Projekt Chytrá energie je zaštítěn organizacemi:

Hnutí DUHA      Glopolis      Greenpeace

Veronica      Calla      Centrum pro dopravu a energetiku


Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU

Podpořila Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU.

Odběr Newsletteru

I agree with the Pravidla