Informační stránky nové energetické koncepce
Chytrá energie

Ministerstvo životního prostředí rozhodlo o prodloužení lhůty pro příjem žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Místo do konce října mohou majitelé rodinných domů podávat žádosti až do konce roku 2014. Ministerstvo zároveň zveřejnilo dosavadní výsledky – od zahájení programu 1. dubna 2014 bylo do 20. října přijato 2762 žádostí v součtu o 534 milionů korun.

Pozitivní zprávou je, že tempo podávání žádostí se zrychluje. Poslední týden před oznámením o prodloužení lhůty přijal Státní fond životního prostředí 264 žádostí za 53 milionů korun. Při udržení tohoto tempa by do konce roku mohla být vyčerpána miliarda korun. Zájem ze strany majitelů domů je v současné době vyšší než možnosti zpracovatelů energetických posudků, což signalizuje, že počet žádostí poroste i v příštích měsících. Peníze, které nebudou vyčerpány z letošního rozpočtu Nové zelené úsporám, bude mít program k dispozici příští rok.

V průběhu příštího roku slibuje ministerstvo vypsání nové výzvy programu. Jedinou zatím avizovanou úpravou pravidel bude otevření programu pro bytové domy.

Karel Polanecký, Hnutí DUHA

Více informací:
http://www.novazelenausporam.cz/clanek/nova-zelena-usporam-vyzva-prodlouzena-do-konce-roku/

Projekt Chytrá energie je zaštítěn organizacemi:

Hnutí DUHA      Glopolis      Greenpeace

Veronica      Calla      Centrum pro dopravu a energetiku


Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU

Podpořila Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU.

Odběr Newsletteru

I agree with the Pravidla