Informační stránky nové energetické koncepce
Chytrá energie

Společnost Pacific Gas & Electric Co. Se rozhodla ukončit provoz jaderné elektrárny Diablo Canyon k roku 2025, protože její produkce se nebude hodit do dynamické energetické soustavy, která se v Kalifornii rozvíjí. Steve Malnight, člen vedení společnosti se specializací na otázky regulace, uvedl, že vývoj sítí je v Kalifornii specifický. Nelze ovšem vyloučit, že podobným směrem se vydají i další státy.

Steve Malnight uvedl: „Rozhodování o uzavření Diablo Canyon pro nás bylo složité, ale když jsme zhodnotili naše minulá rozhodnutí týkající se Kalifornie a politické směřování státu, tak jsme dospěli k poznání, že elektrárna nebude vyhovovat potřebám budoucího energetického systému. Až budou 50 % dodávek do sítě zajišťovat obnovitelné zdroje, tak velký zdroj pro základní zatížení, který bychom provozovali 24 hodin denně, nevyhoví očekávaným tržním podmínkám."

Společnost PG&E oznámila loni v létě, že uzavře dva reaktory v elektrárně Diablo Canynon po vypršení jejich aktuálního povolení k provozu v listopadu 2024 a srpnu 2025. Jejich kapacita má být nahrazena bezuhlíkovými technologiemi – obnovitelnými zdroji, energetickou efektivností a zařízeními pro akumulaci elektřiny. Podle Steva Malnighta je náhrada již z poloviny zajištěna.

Více informací:
http://www.forbes.com/sites/jeffmcmahon/2016/12/07/nuclear-plant-doesnt-fit-in-the-future-grid-utility-executive-says/#711b5b6611b1

Karel Polanecký, Hnutí DUHA / foto: Wikimedia Commons

Projekt Chytrá energie je zaštítěn organizacemi:

Hnutí DUHA      Glopolis      Greenpeace

Veronica      Calla      Centrum pro dopravu a energetiku


Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU

Podpořila Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU.

Odběr Newsletteru

I agree with the Pravidla