Informační stránky nové energetické koncepce
Chytrá energie

Česká republika má problém. Jako kouli na noze za sebou táhne zátěž enormní energetické náročnosti. Obstarožní ekonomika nám servíruje špinavé menu mamutích uhelných dolů, velkých emisí skleníkových plynů i škodlivého smogu společně s drahou ropou a závislostí na ruském plynu.

České ekologické organizace už dvacet let navrhují důležitá dílčí řešení. Pomohly prosadit dobrý zákon o obnovitelných zdrojích energie, který rozhýbal investice do větrných či solárních elektráren nebo bioplynových stanic. Hájí takzvané územní limity těžby, jež chrání zbývající města a obce pod Krušnými horami před rozšiřováním povrchových velkodolů. Účastnily se přípravy zelené daňové reformy, která má průmyslové podniky motivovat k vysoce efektivním inovacím.

Ale nyní namísto dílčích návrhů přicházejí s koncepcí. Sestavily a představují konkrétní, propočtený a podrobný plán, jak by se v příštích desetiletích měl proměnit energetický metabolismus české ekonomiky.

Parlamentní seminář o zelené energetice:

Hnutí DUHA, Calla a Heinrich Böll Stiftung Praha uspořádaly 1. prosince v Poslanecké sněmovně seminář "Chytrá podpora pro čistou energii - Jak by měl stát vylepšit podporu pro obnovitelné zdroje energie?"

Parlamentní seminář pod zaštítil pan poslanec Petr Gazdík, předseda poslaneckého klubu TOP09 a Starostové a pan poslanec Václav Zemek, ČSSD.

Výstupy semináře naleznete pod záložkou "Seminář."

Nedej se! o solární energetice

Pořad České televize pátral po příčinách solárního boomu, pravých důvodech zdražení elektrické energie a rizicích připravované novely zákona na podporu obnovitelných zdrojů energie. Své argumenty představili také tvůrci koncepce Chytrá energie. Díl věnovaný fotovoltaice můžete shlédnout zde.

Projekt Chytrá energie je zaštítěn organizacemi:

Hnutí DUHA      Glopolis      Greenpeace

Veronica      Calla      Centrum pro dopravu a energetiku


Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU

Podpořila Německá spolková nadace pro životní prostředí DBU.

Odběr Newsletteru

I agree with the Pravidla