Mezinárodní konference Zelená energetika a jaderné elektrárny: Komu patří budoucnost?

Pozvánka na mezinárodní konferenci Zelená energetika a jaderné elektrárny:  Komu patří budoucnost?

Kdy: Čtvrtek 13. října od 9:00 hod

Kde: Hotel Jalta, Václavské nám. 45, Praha

Kdo:

profesor Steve Thomas, přední odborník na ekonomiku atomových elektráren, University of Greenwich Business School

Mycle Schneider, energetický konzultant, držitel ocenění Right Livelihood Award, známého jako alternativní Nobelova cena

Charlotte Loreck, expertka na energetiku a klima, Ökoinstitutu

Martin Bursík, ekolog, bývalý ministr životního prostředí

František Hrdlička, děkan Fakulty strojní ČVUT

Petr Otčenášek, konzultant v oblasti jaderné energetiky

Martin Sedlák, energetický analytik Hnutí DUHA a sdružení Calla

>>> kompletní program

Mezinárodní konference s prestižním obsazením má za cíl posílit expertní a veřejnou diskusi o nákladech a perspektivách jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů. Cílem je předložit srovnání atomových a zelených technologií i rozdílného směřování české a německé energetiky. Základními tezemi pro debatu jsou předpoklady:

  • Experti předpovídají, že se zelená energetika brzy obejde bez dočasné státní podpory. Například cena solárních panelů se jen za první polovinu tohoto roku propadla o dalších 20 %. Evropská fotovoltaická průmyslová asociace propočetla, že sluneční elektřina bude konkurenceschopná do konce tohoto desetiletí v celé Evropě.
  • Atomové reaktory jsou investičně náročné a pro energetické firmy fungující na liberalizovaném trhu představuje nákup jaderných elektráren značné riziko. Dokonce se objevují návrhy na znovuobnovení otevřené podpory pomocí dotovaných cen nukleární elektřiny.

Konference bude probíhat v češtině a angličtině se simultánním tlumočením. V případě zájmu prosíme o registraci do 11. října 2011 na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
 

Plán Chytrá energie

Chytrá energieNahlédněte do publikace, ve které najdete konkrétní plán ekologických organizací, jak zelené inovace a nová odvětví mohou postupně proměnit energetický metabolismus české ekonomiky a srazit znečištění, dovoz paliv i účty za energii.

Odkazy

Banner
Banner