Seminář: Německo bez jaderných elektráren. A co Česko?

Calla, Hnutí DUHA, Heinrich Böll Stiftung Praha a české profesní asociace obnovitelných zdrojů energie uspořádaly 31. května 2011 diskusní seminář

Německo bez jaderných elektráren. A co Česko?

Na diskuzním semináři vystoupil profesor Lutz Mez, Freie Universität Berlin, který představil příležitosti německé zelené energetiky při nahrazování jaderných elektráren. Evropský kontext moderní energetiky směřující k přechodu na obnovitelné zdroje doplnil Rainer Hinrichs-Rahlwes, prezident EREF (European Renewable Energies Federation). Český kontext v debatě zastoupil Michal Šváb, ENA s. r. o., který zmínil domácí zkušenosti s rozvojem obnovitelných zdrojů energie. Edvard Sequens ze sdružení Calla přiblížil koncept Chytrá energie, možnost jak proměnit českou energetiku na nezávislou na jaderném palivu (i uhlí). Martin Bursík, bývalý ministr životního prostředí pak se nemohl semináře zúčastnit z důvodu nemoci. Zastoupil jej Petr Holub, nezávislý konzultant v energetice. Ten ve své prezentaci upozornil na hrozby vyplývající z aktuálně projednávaných změn v legislativě na podporu zelené energetiky. Účast přislíbilo také Ministerstvo průmyslu a obchodu. Diskuzním seminářem provázel Adam Šůra, redaktor týdeníku RESPEKT.

 
 

Plán Chytrá energie

Chytrá energieNahlédněte do publikace, ve které najdete konkrétní plán ekologických organizací, jak zelené inovace a nová odvětví mohou postupně proměnit energetický metabolismus české ekonomiky a srazit znečištění, dovoz paliv i účty za energii.

Odkazy

Banner
Banner