Vláda musí řešit nedostatečné čerpání fondů EU na úspory energie

Aliance stavebních firem Šance pro budovy kritizuje slabé čerpání peněz z fondů Evropské unie, které je v kompetenci Ministerstva pro místní rozvoj. Jedná se o financování opatření ke zvýšení energetické efektivnosti v bytových domech mimo Prahu. Hlavní příčinou nízkého počtu projektů je vysoká administrativní náročnost. Podle ředitele Šance pro budovy Petra Holuba je nutné administrativní požadavky přizpůsobit možnostem žadatelů. Společenství vlastníků jednotek nedisponují úřednickým aparátem jako například města.

Šance pro budovy navrhuje, aby v případě, že Ministerstvo pro místní rozvoj nezvládne situaci vyřešit, byla agenda přesunuta na resort životního prostředí. Ten má v kompetenci podporu zvyšování energetické efektivnosti bytových domů v Praze.

Celou tiskovou zprávu Šance pro budovy najdete zde.

 
 

Plán Chytrá energie

Chytrá energieNahlédněte do publikace, ve které najdete konkrétní plán ekologických organizací, jak zelené inovace a nová odvětví mohou postupně proměnit energetický metabolismus české ekonomiky a srazit znečištění, dovoz paliv i účty za energii.

Odkazy

Banner
Banner